БУДІВЕЛЬНИЙ КАТАЛОГ №1

Устрій цоколя - відповідальний етап при будівництві будинку


Будинок — казка, будинок - мрія. Як поєднати красу і міцність, оригінальність і прагматизм? 

Ці численні запитання мучать забудовника. Спробуємо відповісти на частину з них. Все починається з цоколя, тому звернемо увагу на деякі важливі нюанси цього процесу.

Початок покладено

Припустимо, ви вдало заклали фундамент будинку. Хотілося б продовжити будівництво в тому ж дусі. Як, наприклад, раціонально і грунтовно зробити цоколь? Почнемо з того, що монолітний бетонний цокольний поверх - важливий несучий елемент будівлі. Він додає жорсткості всій конструкції. Крім того, це - цілий поверх.

Функція цоколя - служити сполучною ланкою між фундаментом і стінами. Тому економити на ньому не варто. Найбільш поширена проблема цокольних поверхів з бетону - холодний шов, і без надійної гідроізоляції холодного шва не обійтися. Не забувайте, що зовнішня частина цоколя будинку розташована в несприятливих умовах. З цієї причини, гарний господар, неодмінно справить якісну гідроізоляцію як підземної, так і надземної частини цоколя.

Отже, після того, як бетон плити основи схопився, приступаємо до в'язки каркаса з арматури стін цоколя.

теплоизоляционный слойПаралельно встановіть теплоізоляційний шар (це, поряд з іншими матеріалами, можуть бути плити пінополістиролу). Зовні необхідне армування. Великокомірчаста металева сітка підійде якнайкраще. Потім будівельники приступають до монтування вертикальної штатної опалубки для відливання бетонних стін. Далі - процес бетонування. Потім дають час для того, щоб бетон вистоявся. Фахівці попереджають, що він повинен набрати розпалубну міцність. Як тільки це сталося, починайте демонтаж опалубки. 

Nature1Зняли опалубку? Чудово - можна приступати до гідроізоляції бетонної конструкції. Для того щоб не сумніватися в надійності гідроізоляції, висота має бути не менше півметра. Герметично з'єднайте її з ізоляцією плити основиви. Уважно огляньте результат роботи. Залишилися незахищеними ділянки стін цоколя - покрийте ці місця рідкою обмазувальною ізоляцією, виготовленою на бітумній основі, і спіть спокійно.

Цоколю теж потрібне перекриття

Монолітне перекриття, розташоване над цокольним поверхом, є частиною жорсткої конструкції будівлі. Виготовлення перекриття цоколя - справа непроста. Так, люди досвідчені знають, що не можна допускати прямого контакту перекриття з бетоном стін цоколя. Причина проста: він контактує з атмосферою. Виникнення «містка холоду» - не кращий подарунок долі, особливо - взимку. По плиті пошириться промерзання. Наступний етап - обмерзання бетону всередині приміщення. Тому особливо уважними будьте при монтажі. Ось, коли ви дізнаєтеся, наскільки надійно виставлена ​​опалубка, адже без цієї умови виконати якісне перекриття цоколя складно.

Несучу здатність перекриттю забезпечать плече опори і перев'язка. Арматура випускається зі стін цокольного поверху. Оптимальний матеріал для перекриття цокольного поверху - бетон. Технологія такої виливки не викличе труднощів, оскільки вона не складна.

Бетон цієї частини цоколя набирає міцність 2-4 тижні. Погодні умови вносять свої корективи. Наприклад, взимку в бетон додають полімерні інгридієнти, що підвищують морозостійкість матеріалу. Або над плитою ставлять намет, в якому розміщують обігрівач.