БУДІВЕЛЬНИЙ КАТАЛОГ №1

Ринва і дренаж як спосіб захисту фундаменту від грунтових вод


Основа вашого будинку - фундамент - найчастіше піддається впливу грунтових вод, які, в свою чергу, містять у своєму складі безліч агресивних речовин. Буквально за кілька років такі речовини спокійно можуть зруйнувати навіть найміцніший фундамент. Звісно, гідроізоляційний матеріал може продовжити термін служби, але він не стане панацеєю від впливу таких речовин.

Дренажна система може відвести всі грунтові води, і вона вважається найбільш ефективним способом захисту фундаменту. Дренажна система розташовується на рівень нижче самого фундаменту, тому її встановлення починається одночасно з укладанням останнього. У наш час дренажні труби, які виготовляються з ПВХ, встановлюються по всьому периметру фундаменту з деяким ухилом у бік заздалегідь побудованого дренажного колодязя. Пристрій колодязя теж має особливі властивості: він обов'язково повинен бути заглиблений таким чином, щоб вода з дренажних труб потрапляла в нього самопливом. Також колодязь зазвичай виготовляється з гофрованої полівінілхлоридної труби, або із залізобетонних кілець.

Дренажная системаУ таких колодязях легко помітний рівень підняття грунтових вод, їх можна контролювати візуально. Вода, яка зібрана в дренажному колодязі, по трубі потрапляє в інший, перепускний колодязь, встановлений у найнижчому місці на ділянці землі. А вода, яка накопичується в перепускному колодязі, легко видаляється за допомогою насоса. Для того щоб відвести дощові або талі води, часто використовують наступний вид дренажної системи - ринва. Цей вид системи дренажу ділиться на 2 групи: точкову і лінійну. Ефективною вважається лінійна система так як труби для відводу води встановлюються по периметру всього будинку і відводяться в перепускний колодязь. Але зазвичай дощова і тала води потрапляють в каналізацію, так як відводити таку воду в дренажні колодязі суворо заборонено. Ідеальним місцем для скидання дощових і талих вод може бути яр, розташований недалеко від ділянки. За допомогою такого яру можна вирішити безліч проблем, які пов'язані з перевантаженням каналізаційної системи, досить просто зробити ухил труб у бік яру.

ПВХ-листыДля відведення дощових вод використовуються спеціалізовані труби, в яких зроблено безліч отворів зверху і з боків. Ці труби укладаються по периметру будинку на відстані не більше двох метрів у тих місцях , де закінчується вимощення. У цьому випадку отвори повинні бути розташовані зверху. Труби завжди вкладаються з ухилом у бік колодязя з каналізацією. Траншеї засипають дрібним піском, а потім укладають трубу. Зверху її посипають сумішшю щебеню та піску або простим гравієм. А для маскування все посипається грунтом з траншеї. Принцип системи полягає в тому, що вода потрапляє в трубу, а потім самопливом виливається в каналізацію. Це є ефективною системою відведення дощових і талих вод.

Nature1Сильно відрізняється від лінійної точкова система відводу вод. В її основу входить безліч різних додаткових конструкцій, до яких відносяться корзини, дощоприймачі, сифони та решітки. Дані вироби виконуються з пластику або чавуну. Така система відводу вод вважається локальною і встановлюється в місці встановленого водостоку.

Зазвичай точкове водовідведення з'єднується з лінійним для того щоб забезпечити спільний відвід води.

Nature1Варто відзначити, що кожен додатковий елемент відіграє особливу роль у системі відведення вод, наприклад, грати, які є необхідними для збору зайвого сміття, що потрапляє в систему і засмічує її. Дрібне сміття може бути затримане сифоном. Тому ринва працює без особливих і зайвих проблем.

Такий дренаж ділянки, як ринва, відноситься до поверхневої системи дренажу. Вона вважається додатковою до глибокого дренажу і допомагає відвести з ділянки воду, яка утворена не тільки природними опадами, а й надлишками води, що надходить з інших ділянок або залишається після поливу клумб, газонів і доріжок.

Роботи, які пов'язані з дренажем, закладаються в проект дизайну ландшафту і починають виконуватися одними з перших. Це пов'язано з роботами на землі, які не рекомендується проводити на вже готових ділянках. Матеріали, які використовуються для дренажних робіт, повинні бути хорошої якості. Так як будь-яка маленька проблема, яка пов'язана з ремонтом дренажної системи, тягне за собою величезні фінансові витрати. Адже, заміна неякісного матеріалу, очищення труб можливе лише при повному перекопуванні квітника або газону.

При будівництві завжди варто дбати про те, як будуть виводитися зайві води з вашої ділянки.