БУДІВЕЛЬНИЙ КАТАЛОГ №1

Ремонт старого будинку як випробування характеру


Ні для кого не секрет, що старі будинки наповнені своїм особливим характером і чарівливістю. Такі речі, як дерев'яні підлоги, ручна обробка та інші дизайнерські деталі виглядають вкрай привабливо і створюють неповторний затишок. У той же час, вартість їх відновлення нерідко стає справжнім шоком для власників будинку.

По-перше, існує велика різниця між цінами на ту реставрацію, де увага приділяється історичній точності і на ту, де йдеться про просту заміну старого на нове. Точне відновлення елементів декору та інтер'єру, як правило, є досить трудомістким процесом, а в ряді випадків навіть вимагає наявності відповідних сертифікатів (наприклад, якщо будинок є історичною пам'яткою). Разом з тим, більш дешевий, звичайний ремонт не гарантує точної відповідності початковому проекту.

Якщо будинок є досить старим, то незалежно від того чи необхідно провести бюджетний ремонт чи точну реставрацію, ви зіткнетеся з безліччю унікальних і часто прихованих нюансів, що стосуються проектування і будівництва. Багато з цих проблем можна передбачити ще до початку робіт, однак є велика ймовірність, що частина з них розкриється пізніше.

Найбільш частими з будівельних «сюрпризів», які при реставрації та ремонті старих будівель не вийде проігнорувати, включають токсини в старій фарбі або припоях трубопроводу, витоки води, погана вентиляція, цвіль, тріщини у фундаменті через неправильний дренаж і несправність проводки.